Sporting Rosiori – Steaua Spatarei 4-1: S-au trezit la pauza

04.10.2010 14:27

Formatia Sporting Rosiori a reusit sa invinga in etapa a VI-a a Ligii a 4-a de fotbal una dintre revelatiile acestui inceput de sezon cu scorul de 4-1, dupa ce a fost condusa timp de 70 de minute cu 1-0 de formatia din Spatarei. Rosiorenii au primit si o mana de ajutor de la arbitrul Nicolae Ologeanu, care a dictat la 1-0 pentru oaspeti un penalty in favoarea Sportingului in urma unui hent involuntar comis de un jucator al Spatareiului.

Filmul meciului
Petrisor Scoreţ (Spatarei) a deschis scorul in urma unei actiuni individuale (‘22), incheiata cu un sut superb in vinclu, care l-a lasat fara replica pe portarul gazdelor, Razvan Busca;
In minutul 71, Sporting a primit usor un penalty pentru un hent involuntar in careu, iar Parvan a egalat scorul la unu;
Debusolata dupa primirea golului egalizator, Steaua Spatarei a cedat definitiv initiativa si a permis gazdelor sa intoarca scorul in favoarea lor. Tuleu a patruns in careu si a marcat pentru 2-1 cu un sut la coltul lung (‘80);
In minutele de pelungire, Ciofalca si din nou Parvan au stabilit scorul final la 4-1, un rezultat mult prea drastic pentru Spatarei in raport cu ceea ce s-a jucat in teren.