Sambata, meci pe “Municipal”

04.08.2010 10:59

Sambata, de la ora 11:00, stadionul Municipal din Rosiorii de Vede va fi gazda unei partide din sferturile de finala ale Cupei Teleormanul. Se vor intalni formatiile Rapid Buzescu si Vointa Saele, iar meciul va fi arbitrat de urmatoarea brigada: Mircea Belinas (Zimnicea) – Marius Bobe( Videle), Aurelian Tanase (Rosiorii de Vede). Observator al partidei va fi Ion Simion (Alexandria).

Programul celorlalte partide din sferturile Cupei Telormanul:

CS FLACARA TALPA – CS VIATA NOUA OLTENI
Constantin Miruta – Catalin Ancu (ambii dinAlexandria), Emil Tomescu (Turnu Magurele)
Obs. Adrian Chirita (Alexandria)
*Jocul se disputa pe terenul din Nanov

CS VIRTOAPE – AS UNIREA COSMESTI
Aurel Peia (Alexandria) – Tomi Teodorescu (Rosiorii de Vede), Alexandru Draghici (Videle)
Obs. Petre Smircea (Alexandria)
*Jocul se disputa pe terenul din Olteni

CS NANOV – CS UNIREA TIGANESTI
Aurel Rusu – Adrian Dinca (ambii din Rosiorii de Vede) , Lucian Pruna (Turnu Magurele)
Obs. Florea Ricu (Rosiorii de Vede)
*Jocul se disputa pe terenul din Vitanesti

** Toate meciurile vor avea loc sâmbătă, de la ora 11.00, pe terenuri neutre.
În caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se va trece direct la executarea loviturilor de departajare, din punctul de pedeapsă.