"Dubla" lui Ivănică o califică pe FC Argeș în faza a V-a a Cupei României

24.08.2010 21:23

Azi, in faza a IV-a a Cupei Romaniei, formatia de liga secunda FC Arges, cu rosioreanul Ivanica (foto - centru) printre titulari, a reusit sa se califice mai departe dupa ce a invins pe CS Mioveni cu scorul de 2-1. FC Arges a reusit sa intoarca scorul de la 0-1, gratie dublei lui Danut Ivanica. CS Mioveni reusise sa deschida scorul relativ repede, in minutul 9, insa rosioreanul de 20 de ani a intors soarta meciului in numai doua minute, 35 si 37, cu doua goluri de efect. Primul l-a reusit printr-un sut de la 16 metri, iar reusita secunda a venit cu capul in urma unui corner.

Intr-o alta partida din faza a IV-a a Cupei Romaniei, echipa Callatis Mangalia (Liga 3), la care a evoluat titular si fundasul rosioriean Liviu Floricel, a fost eliminata de Viitorul Constanta (Liga 2), scor 0-2.